Jakub Kalinowski i Łukasz Charzewski na podium w Czechach

Grand Prix miasta Třinec

Trinec 2015

W sobotę 17 października dwóch zawodników Herosa Czarny Bór walczyło w Czechach w międzynarodowym turnieju w zapasach w stylu klasycznym - Grand Prix miasta Třinec.

W grupie wiekowej seniorów w wadze do 75 kg bezkonkurencyjny był Łukasz Charzewski, który w pierwszej walce pokonał zawodnika gospodarzy - Jakuba Koristę, na punkty 16:3, a w drugiej 12:0 Michała Baláka (TJ Sokol Hodonín). Łukasz rozkręcał się z walki na walkę i w finale położył na łopatki Jana Chalupskyego (TJ Jiskra Havlíčkův Brod).

Młodszy reprezentant Herosa - Jakub Kalinowski - zmagał się w grupie kadetów, w kategorii wagowej do 63 kg i wywalczył brązowy medal. Na początek położył na plecy zawodnika z czeskiego Chomutova - Jiří Kubača, ale w drugiej walce uległ po zaciętym boju, 3:4 na punkty, innemu Polakowi - Gracjanowi Głogiewiczowi, reprezentantowi kadry narodowej. W pojedynku o brąz zwyciężył przez położenie na plecy Otakara Kučere z czeskiego SO Zápas Teplice.

W turnieju zmagało się 120 zawodników z 16 klubów z Polski, Słowacji, Węgier i Czech. Na zdjęciu Łukasz Charzewski na najwyższym podium wagi 75 kg.