Julita Omilusik najlepsza we Frankfurcie

Brandenburg Cup

Trinec 2015

W dniach 25-26 wrzeœnia we Frankfurcie (nad Odrą) rozgrywał się 24. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Brandenburg Cup.

Na matach w dwóch grupach wiekowych rywalizowało blisko 160 zawodniczek z Niemiec, Szwecji, Rosji, Węgier, Danii, Czech i Polski, w tym zapaœniczki Herosa Czarny Bór.

W grupie seniorek w wadze do 53 kg bezkonkurencyjna okazała się Julita Omilusik, która w swojej wadze nie miała sobie równych i nie tylko z łatwością stanęła na najwyższym podium ale i została wybrana najlepszą zawodniczką całej imprezy. Julita w pierwszej walce położyła na łopatki zawodniczkę z Danii - Sabrinę Skovbak, a w drugiej również przed czasem rozprawiła się z Rosjanką - Margaritą Cherdantsevą. Nie inaczej było w półfinale, gdzie szybko zwyciężyła Niemkę, Ioannę Kyriakou (AC Ückerath). W pojedynku o złoty medal zmierzyła się z Cornelią Kronvall ze Szwecji, którą pokonała na punkty 9:1.

Druga z Herosek - Aleksandra Lewczyńska - walcząca w młodszej grupie wiekowej, uplasowała się na 4 miejscu w wadze do 32 kg, mając na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, z kolei Katarzyna Piaskowska (56 kg) odpadła po dwóch przegranych i zajęła ostatecznie 12 miejsce.